CR_5

W listopadzie 2010, ziściły się przepowiednie Nostradamusa dotyczące od dawna oczekiwanej karbonowej ramy 29 firmy On-One. Guitar Ted przeprowadził pierwsze testy, a chłopaki z On-One mniej lub bardziej oficjalnie informowali nas czego możemy spodziewać się po Nowym Roku. Dziś już wiemy, że ramy trafiły do produkcji seryjnej i są do kupienia. Żeby było mało - można już stać się właścicielem gotowego roweru On-One Carbon Race. W ślad za serwisem 29inches.com podajemy najświeższe info. Zapraszam!

Michał Śmieszek

Nie był bym sobą, gdyby nie podziękował na wstępie Ivanowi - naszej zachodniej forpoczcie. :) (Mam nadzieję Ivan, że nie spędzałeś świąt na Heatrow). Jak napisano wyżej, On-One Carbon Race trafił do seryjnej produkcji. Na razie dostępny jest jedynie rozmiar 18" - nie ma co płakać, pełna rozmiarówka już niebawem. Cena karbonowej piękności to jedyne 700 funciaków. Czy to dużo...jak na tak zaawansowaną technologicznie ramę to niewiele. Oczywiście w Polsce nabywców pewnie będzie można policzyć na palcach jednej ręki, ale "nie o tym, nie o tym, nie o tym"... 

Nie zdążeliśmy jeszcze dobrze ochłonąć po tym niusie, kiedy dotarł kolejny - wprost z serwisu Bikeradar.com. Fani marki On-One mogą już dokonać zakupu gotowca, i na pewno nie będą zawiedzeni. Za 1600 funtów brytyjskich otrzymamy 29 calowego ściganta ubranego w:

  • amortyzator Rock Shox Reba na standardową oś 9mm
  • 9 rzędowy napęd Shimano XT
  • dwurzędową korbę FRM
  • mostek i kierownica: FRM
  • siodełko i sztyca: On-One
  • koła: On-One (obręcze Scandium, lekkie piasty w stylu "Chris King", czyli "gniotsa nie łamiotsa")

CR_5Powyższa konfiguracja nie sprawi zawodu i sprawdzi się niemal w kazdych warunkach. Na pewno znajdą się tacy, którzy przy niej zostaną oraz ci który wymienią 3/4 osprzętu byle by tylko rower schudł do magicznych wartości.

Na sam koniec najnowszy wyciek wprost od Guitar Teda. Europejski korespondent C_G otrzymał (jak zwykle szczęściarz!) tym razem pokolorawany w barwy wojenne produkcyjny, karbonowy zestaw On-One: widelec + rama. Przez najbliższe kilka miesięcy będzie to platforma testowa, także możemy spodziewać się conajmniej kilku kolejnych aktualizacji. W tej chwili wiadomo, że:

  • wspomniane czerwono-biało malowanie jest jedynie na potrzeby testu - finalna wersja będzie lepszej jakości. :)
  • rama ze sterami On-One Mixer (zmienna średnica łożysk) waży 1340g (18")
  • lekko przeprojektowano prawe tylne widełki w okolicy suportu - teraz otrzymały "schodkowe" przetłoczenia - które tworzą miejsce na tarcze korbowodu. 
  • sztywny karbonowy widelec waży 580g. Offset 38mm. Długość: 450mm. Czyli bez zmian. C_g na własnej skórze sprawdzi czy kontrowersje wokół tych wartości są słuszne :)

Będziemy uważnie przyglądać się jak radzi sobie karbonowe cudo On-One. Jak mówią starzy Indianie: "Stay Tuned" :)

CR_3

CR_1